۸ مورد برای کسب درآمد به عنوان فریلنسر

۸ مورد برای کسب درآمد به عنوان فریلنسر

چگونه به عنوان فریلنسر کسب درآمد کنیم؟

این روزها کلمه فریلنسر خیلی به گوش می رسد ، ممکن است خیلی از افراد با آن آشنایی نداشته باشند . ما در تلاشیم که بتوانیم معنا و کاربرد فریلنسر را برایتان شرح دهیم، شاید شما نیز بخواهید در منزتان و با خیال راحت کسب درآمد کنید. اینکه در منزل خود فقط با لپ تاپ یا کامپیوترتان بتوانید کار کنید و از تخصصی که دارید کسب درآمد کنید فوق العاده است. در این مقاله سعی داریم به شما ۸ راه مفید را آموزش دهیم که بتوانید با فریلنسری درآمد خوبی داشته باشید.

فریلنسر به معنای داشتن مشاغل مختلف یا انتساب کوتاه مدت یا قراردادی با تعدادی از شرکت ها، وب سایت ها، سازمان ها و غیره بدون قرارداد بلند مدت است. اینترنت به میزان قابل توجهی فرصت های کسب درآمد را برای فریلنسرها به وجود آورده است.

۱- در مورد مهارت های خودتان فکر کنید

در مورد اینکه قصد دارید چه نوع کار فریلنسری را انجام دهید تصمیم بگیرید. مشاغل فریلنسری گسترده هستند و قبل از اینکه آن را انجام دهید باید مشخص کنید که می خواهید یک فریلنسر مترجم باشید یا یک نویسنده یا … اگر می دانید که یک نویسنده قوی هستید می توانید کسب و کار نویسندگی را شروع کنید. احتمال دارد به عنوان یک فریلنسر علاوه بر مهارت های اصلی تان ( مثل طراحی سایت) مهارت های ثانویه دیگری ( مثل ترجمه)  داشته باشید. به مهارت های خودتان باور داشته باشید و روی ایجاد شغل خوب تمرکز کنید.

۲- نمونه کارهای خود را ارائه دهید

بسیاری از مشتریان تمایل دارند نمونه کارهای شما را ببینند تا تصمیم بگیرند که آیا شما برای پروژه شان مناسب هستید یا نه. بنابراین نمونه کارهای قوی ( مثل پروژه هایی که قبلا انجام داده اید) کلیدی برای ساخت کسب و کار شماست. شما هچنین باید افراد و سازمان هایی که با آنها کار کرده اید را معرفی کنید. به طور مثال شما به عنوان یک مترجم یا نویسنده می توانید قسمتی از نمونه کارهایی که قبلا انجام داده اید را استفاده کنید. اگر یک تازه کار هستید و قبلا با افراد و سازمانی کار نکرده اید می توانید برای خودتان یک نمونه کار جذاب بسازید به طوری که نداشتن سابقه کار از دیدی مشتری پنهان بماند.

۳- مهارت هایتان را افزایش دهید

شما ممکن اسن یک فریلنسر باشید اما برای اینکه کسب و کارتان رونق بگیرد باید به یک حرفه ای تبدیل شوید شما باید با اصول کسب و کار مانند حسابداری، بازاریابی و غیره آشنایی داشته باشید. داشتن یک مدل کسب و کار واضح به مشتریانتان نشان می دهد که شما در معامله دقیق و حرفه ای هستید.

۴- برای خدمات خود قیمت تعیین کنید

برای خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید نرخ تعیین کنید. در مورد این که قصد دارید کلمه ای کار کنید ( مثل ترجمه) یا دقیقه ای ( مثل رونویسی) تصمیم گیری کنید. شما باید مواردی چون مصرف اینترنت را در قیمت گذاری در نظر بگیرید. شاید شما برای انجام کار نیازی به دانلود یک کتاب داشته باشید و یا اینکه یک کتاب را خریداری کنید. هزینه هایی این چنینی را باید درنظر بگیرید. شما می توانید در برنامه ای مانند اکسل برای خودتان صورت حساب بسازید. مسلما مشتری شما با دیدن نظمی که دارید لذت خواهند برد.

۵- تحویل کار به مشتری

وقتی که شما یک کار را قبول می کنید باید زمان تحویل آن را به مشتری اعلام کنید. شما باید در دادن زمان تحویل دقت لازم را داشته باشید. تاخیر در تحویل کار باعث نارضایتی مشتری و در نتیجه از دست دادن موقعیت های بعدی می شود. اگر شما کارتان را به خوبی انجام داده باشید مسلما شما به دیگران معرفی خواهید شد. پس برای خودتان اعتبار جمع آوری کنید. اگر در حال حاضر مشغول کار هستید و کار دیگری به شما پیشنهاد می شود باید بتوانید وقت خود را طوری تنظیم کنید که باعث دلخوری مشتریانتان نشود.

۶- احساسات منفی را از خود دور کنید

زمانی که به عنوان یک فریلنسر تازه کار می خواهید کاری را شروع کنید یک احساس به شما می گوید ” من نمی توانم این کار را انجام دهم، نباید این کار را انجام دهم” شما باید به این احساستان غلبه کنید و خودتان را نشان دهید. شما باید این واقعیت را بپذیرید که به عنوان یک فریلنسر می خواهید در خانه کار کنید. اگر واقعا می توانید یک کار را انجام دهید پس مطلل نکنید و آن را قبول کنید.

۷- سبک سنگین کنید

شما باید در مورد میزان کار و میزان درآمدی که بدست آورده اید فکر کنید و سبک سنگین کنید که آیا نرخی که برای ارائه خدمات خود در نظر گرفته اید به اندازه کافی برای شما سودآور بوده و یا در انتخاب نرخ خدمات خود دچار اشتباه شده اید و یا آیا نرخی که تعیین کرده اید به اندازه ای زیاد نباشد که باعث از دست رفتن مشتریان شما شده باشد.

۸- تنوع ایجاد کنید

به یاد داشته بشید که شا به عنوان یک فریلنسر در خانه کار می کنید. بنابراین ارتباط و تعاملات اجتماعی شما کاهش پیدا می کند و شما احساس تنهایی و انزوا می کنید. شما باید مراقب باشید که این احساس در شما شدت نگیرد و شما را افسرده نکند. شما می توانید در فضاهای مختلف کارکنید و لپ تاپ خود را به کافی شاپ یا کتابخانه ببرید و در آنجا کار کنید این کار باعث می شود که شما کمتر احساس تنهایی کنید.

فراموش نکنید که شما بازاریاب خودتان هستید پس تا جایی که می توانید مشتریان را به سمت خود جذب کنید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 12 =