همه ی چیزی که شما باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

قبل از استخدام فریلنسر باید چه چیزهایی را بدانیم؟ کارآفرینان برای اینکه سریعتر به هدف خود دست پیدا کنند (مخصوصا در ابتدای کار) به کمک فریلنسرها احتیاج پیدا می کنند. فریلنسرها نسبت به کارمندان تمام وقتی که این افراد استخدام می کنند هزینه کمتری را در بر می گیرند. اما فریلنسر کیست؟

فریلنسر کیست؟

فریلنسرها افراد ماهری هستند که از تخصص خود برای ارائه خدمات از راه دور به شرکت ها و سازمان ها استفاده می کنند. فریلنسرها می توانند تمام وقت خود را به یک شرکت اختصاص دهند و یا اینکه می توانند به صورت همزمان با چند شرکت کار کنند. خدماتی که توسط فریلنسرها ارائه می شود می تواند ساده باشد (مانند ورود اطلاعات و نویسندگی) و یا می تواند بسیار تخصصی باشد (مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی). امکان بکارگیری یک فریلنسر مترجم برای کار از راه دور یا غیر حضوری می تواند مشکل استخدام بسیاری از شرکت ها را برطرف کند (مخصوصا زمانی که در یک منطقه جغرافیایی متخصصی که دارای مهارت های لازم باشد یافت نشود).

اگر شما تازه وارد مقوله استخدام فریلنسر شده اید باید بدانید که استخدام فریلنسر می تواند مشکل باشد. اگر پروژه ای ایجاد شود شما با خیلی از پیشنهادها مواجه خواهید شد که می تواند باعث گیج شدن شما شود که چه کسی برای کار مناسب تر است. اگر شما هم با معضل استخدام فریلنسر مواجه شده اید کافیست ادامه مطلب امروز سایت کاریتو را مطالعه بفرمایید.

بهترین مکان برای پیدا کردن فریلنسرها

با یک سرچ کوچک در اینترنت متوجه خواهید شد که بازار کار زیادی برای فریلنسرها وجود دارد ( از جمله سایت کاریتو، ایران تایپ و …). این پلت فرم ها، فریلنسرهایی که دارای مهارت های مختلفی هستند را از سراسر جهان دور هم جمع می کند. مهمترین مشکلی که هنگام استخدام یک فریلنسر خارج کشور وجود دارد اختلاف زمانی است. این مشکل می تواند سرعت کار را پایین بیاورد.

همه ی چیزی که شما باید درباره استخدام فریلنسر بدانید!

راه عاقلانه ای که برای مقابله با این محدودیت وجود دارد، تعیین زمانی است که برای هر دو طرف مناسب باشد، گرچه تفاوت در ارزش پول هم می تواند خود به معضل دیگری تبدیل شود. برای استفاده از یک فریلنسر در کشورهای خارجی شما باید بر اساس واحد پول آن کشور هزینه را پرداخت کنید که می تواند هزینه بیشتری نسبت به استخدام یک فریلنسر داخلی را در بر بگیرد. پس بهترین کار برای کارآفرینان ایرانی استفاده از سایت های فریلنسر داخلی مانند کاریتو است.

قیمت قابل قبول برای استخدام فریلنسر

همانطور که اشاره کردیم دلیلی که کارآفرینان می خواهند با فریلنسرها کار کنند کم هزینه بودن استخدام فریلنسر نسبت به کارمند تمام وقت است. اما از کسی که برای یک کار که ارزش به طور مثال ۱۰۰ هزار تومان دارد و پیشنهاد ۲۰ هزار تومان می کند چه نتیجه ای را می توان انتظار داشت؟ گاهی فریلنسرها آن کیفیتی که ادعا می کنند را ارائه نمی دهند بنابراین برای اینکه استخدام فریلنسر موفقیت آمیزی داشته باشید باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

قبل از استخدام فریلنسر نمونه کارها را بررسی کنید

شما به دنبال فردی باتجربه هستید که بتواند کار شما را با بهترین کیفیت انجام دهد. با بررسی نمونه کارها شما می توانید سطح تجربه فریلنسر را ارزیابی کنید. اگر فریلنسر نمونه کارهای قبلی خود را در پروفایل خود قرار داده است این عالی است اما اگر نمونه کاری را در پروفایل پیدا نمی کنید از وی بخواهید برای شما نمونه کار ارسال کند. خوشبختانه در سایت کاریتو، فریلنسرها می توانند به راحتی نمونه کارهای خود را قرار دهند که در صورت تمایل می توانید راهنمای دو قسمتی کار با سایت فریلنسری کاریتو را مطالعه بفرمایید. اگر باز هم در استخدام فریلنسر شک دارید از وی بخواهید بخشی از کار را برای نمونه یا تست برای شما انجام دهند تا بر اساس این نمونه بتواند تصمیم گیری کنید.

قبل از استخدام فریلنسر با وی ارتباط داشته باشید

ارتباط همیشه نتایج بهتری را به همراه دارد. این امکان وجود دارد که از طریق پیام های متنی مابین کارآفرین و فریلنسر سوء تفاهم هایی به وجود بیاید، یا فریلنسر دچار مشکل شود و به شفاف سازی نیاز داشته باشد. شما باید قوانینی که برای برقراری ارتباط در سایت فریلنسری وجود دارد را مطالعه کنید و از طریق راه های ارتباطی که می توانید داشته باشید با فریلنسر ارتباط برقرار کنید.

شما به فریلنسری نیاز ندارید که کار را قبول کند و روزها بدون تعامل ارتباطی با شما کار را انجام دهد و در آخر از شما سوال کند که آیا همه چیز درست است یا نه، فریلنسرهای با تجربه اهمیت ارتباط را درک می کنند و سعی دارند در هر مرحله از کار اگر سوالی پیش آمد از کارفرما بپرسند تا کار را با بهترین کیفیت ارائه دهند.

درخواست رفرنس قبل از استخدام فریلنسر

استخدام آنلاین فریلنسر به این معنا نیست که شما از وی نخواهید که رفرنسی را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید از فریلنسر بخواهید رفرنسکارهای قبلی خود را به شما ارائه دهد. در برخی از پروژه های مانند تولید محتوای اختصاصی بازنویسی متن و یا کپی کردن متن از سایت های دیگر مجاز نمی باشد و فریلنسر باید یک محتوای سئو شده و یونیک را در اختیار کارفرما قرار دهد. بنابراین از فریلنسر بخواهید که رفرنس های مورد استفاده خود را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید بررسی های لازم را انجام دهید. اگر به یک فریلنسر برای مدت طولانی نیاز دارید شما باید اطمینان حاصل کنید که فریلنسر می تواند یک تعهد طولانی مدت را به شما ارائه دهد.

استخدام فریلنسر برای کارهای فوری

در هنگام استخدام یک فریلنسر باید بدانید که هیچ چیز آزاردهنده تر از مهلت های زمانی محدود نیست. کارهای فوری می تواند هزینه های بیشتری را برای کارفرما داشته باشد و فریلنسر هم ممکن است در بازه زمانی کوتاه فشار کاری را متحمل شود. در ابتدای استخدام فریلنسر شما باید در همان ابتدا مهلت زمانی را تعیین کنید. به یاد داشته باشید که شما باید تمام اطلاعات لازم را در اختیار فریلنسر قرار دهید تا به هدف خود دست پیدا کنید. این قانون طلایی را هم بخاطر داشته باشید که با دیگران به گونه ای رفتار کن که با شما رفتار می کنند.

همه ی چیزی که شما باید درباره استخدام فریلنسر بدانید!

مبلغ مناسبی را به فریلنسر پرداخت کنید

ارزیابی قیمت مناسب برای یک پروژه خاص ممکن است دشوار باشد، اگر نرخ شما خیلی پایین باشد خب طبیعتا هیچ فریلنسری تمایل به انجام کار ندارد. یکی از راه های رسیدن به یک نرخ ایده آل، ارزیابی قیمت بر اساس مقدار کار استو برای تعیین یک هزینه تخمینی می توانید با افرادی که در این نوع پروژه ها تجربه داند صحبت کنید و سپس میانگین قیمت را برآورد کنید.

تضمین در پرداخت حقوق به فریلنسرها

اگر در سایت های فریلنسری مشغول به انجام یک پروژه هستید هیچ نگرانی جدی در مورد پرداخت وجود ندارد اما در غیر ان صورت احتمال این وجود دارد که فریلنسر نتواند به حق خود دست پیدا کند و در واقع حقوقش پایمال می شود و چون به صورت دورکار و یا غیر حضوری کار انجام شده است فریلنسر نمی تواند حق خود را طلب کند. سایت های فریلنسری به صورت معمول ابتدا هزینه را از کارفرما دریافت می کند و وقتی که کارفرما از کار راضی بود و پروژه بسته شد مبلغ را به صورت مستقیم به حساب بانکی فریلنسر ارسال می کند، اما در صورتی که کار به صورت مناسبی انجام نشده باشد سایت فریلنسری موظف به بازگشت وجه به کارفرما خواهد بود، بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵. میزان امتیاز

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سیزده =