پیشنهاد ۳ روش مناسب برای مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب  

پیشنهاد 3 روش برای مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب

شما برای برای مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب چکار می کنید؟ استخدام عجولانه فریلنسر می تواند عواقبی را در پی داشته باشد چونکه همه ادعا می کنند که بهترین فریلنسرها در زمینه کاری مربوطه هستند. با این وجود می توانید با درک نحوه جستجو، مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب عواقب و خطرات بعدی انتخاب عجولانه خود را کاهش دهید.

تنها کاری که اکثر کارفرمایان باید از آن اجتناب کنند تصمیم گیری ها و انتخاب عجولانه و بدون تحقیق (در مورد صلاحیت کاری و ارزیابی سطح مهارت فریلنسرها) می باشد. شما نباید تنها بر حسب پیشنهادی که دارای نرخ پایین تری است تصمیم گیری کنید گاهی کیفیت کار فریلنسرهایی که قیمت پایین تری پیشنهاد می دهند مناسب نیست و اگر شما فریلنسر خوبی را انتخاب نکرده باشید می توانید زمان و هزینه خود را از دست بدهید. بنابراین قبل از استخدام فریلنسر توصیه می شود نکات زیر را در نظر داشته باشید.

استخدام یک فریلنسر خوب  از طریق ارزیابی پیشنهاد

پیشنهاد اولین تماس شما با یک فریلنسر خواهد بود. در این مرحله قدرت تصور نقش مهمی را ایفا می کند چون برخی از پروژه ها می توانند صدها پیشنهاد که به یک اندازه جذاب هستند را داشته باشند و کارفرما در این خیل پیشنهادها به سادگی گیج می شود. با این حال جدا کردن پیشنهادهایی که بیشتر شبیه جوک می ماند از فریلنسرهایی که به طور جدی پیشنهاد داده اند ساده است. خیلی ساده کار خود را با حذف فریلنسرهایی که با چشمان بسته پیشنهاد ارسال کرده اند شروع کنید. برخی از فریلنسرها حتی توضیحات پروژه را نمی خوانند. داوطلبانی که یک پیشنهاد کپی شده را برای پروژه ها ارسال می کنند ادعا می کنند که در تمام زمینه ها تبحر دارند و برای تمام پروژه ها پیشنهاد ارسال می کنند. مراقب این نوع پیشنهادها باشید و این فریلنسرها را از لیست انتخاب خود حذف کنید.

فریلنسرهای عزیز می توانند با مطالعه مقاله چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟ نحوه ارائه پیشنهاد مناسب را یاد بگیرند.

چت آنلاین برای مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب  

پس از حذف فریلنسرهای فاقد صلاحیت، پیشنهادات آنهایی که به نظر می رسد در زمان مورد نیاز شما می توانند کار را انجام دهند را بررسی کنید. می توانید یک لیست کوتاه ار بهترین فریلنسرهای کاندید را ایجاد کنید و با آنها چت آنلاین داشته باشید. این مرحله بسیار مهم است چونکه در این زمان می توانید با فریلنسرها بیشتر آشنا شوید و تجربه و تخصص آنها را بسنجید. شما می توانید پروفایل و نمونه کارهای فریلنسر را بررسی کنید و از تجربه آنها سوال کنید. شاید تعجب کنید ولی تعداد زیادی از فریلنسرها ممکن است آنطور که در پیشنهادشان ادعا می کنند ماهر و باتجربه نباشند. اگر متقاعد شدید که فریلنسر کاندید می تواند کار را انجام دهد می توانید بر اساس پروفایل و بررسی سایر مشخصات بهترین آنها را استخدام کنید و یا یک پروژه آزمایشی ایجاد کنید تا درصد اطمینان تان بالاتر رود.

اسخدام فریلنسر از طریق پروژه آزمایشی

اگر دو مرحله قبل به طور موفقیت آمیزی انجام شده باشد شاید نیازی به این مرحله نباشد. بسیاری از فریلنسرها پروژه های آزمایشی را نمی پسندند چونکه برخی از مشتریان بعد از دریافت پروژه ناپدید می شوند. با این حال تعیین یک پاداش مالی برای انجام پروژه آزمایشی می تواند شانس کارفرمایان را برای پیدا کردن بهترین فریلنسر افزایش دهد. این کار را با تعریف یک پروژه کم هزینه و مقرون به صرفه انجام دهید، سپس می توانید کیفیت کار ارائه شده را بررسی و ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید کدام فریلنسر را استخدام کنید.

وقتی کارفرما یک پروژه فوری را ایجاد می کند ممکن است با صدها پیشنهاد ارسالی از طرف فریلنسرهای مختلف مواجه شود. کارفرمایان با انجام مراحل بالا و انجام مصاحبه می توانند به خودشان فرصت استخدام بهترین فریلنسر را بدهند. با کاندیدها به صحبت بپردازید، سوالات مناسب بپرسید و در صورتی که متقاعد شدید کار خود را ادامه دهید. خوشبختانه سایت فریلنسری کاریتو به فریلنسرها امکان ارسال پیشنهاد و تکمیل پروفایل و تجربیات و نمونه کاری را می دهد و به کارفرمایان هم اجازه بررسی پیشنهادات و شروع چت آنلاین را می دهد. شما می توانید در این سایت از تجربه صدها فریلنسر با تجربه استفاده کنید و کار خود را در اسرع وقت تحویل بگیرید، البته به شرطی که با توجه به نکات بالا بهترین فریلنسر را به استخدام خود در بیاورید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵. میزان امتیاز

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =