فریلنسینگ چیست؟

فریلنسینگ

فریلنسینگ (freelancing)  به معنی آزاد کاری می باشد و افراد با هر مهارت و تخصصی می توانند به صورت فریلنسینگ کار کنند. فریلنسینگ می تواند یک کاره تمام وقت یا پاره وقت با درآمد بالا باشد . در واقع انتخاب ساعت کاریاتان با خودتان می باشد. این سبک از فعالیت بسیار منعطف است.  ?

اساسا فریلنسینگ یک کسب و کار یک نفره است. کاری که از راه دور و به صورت آنلاین انجام می شود. فریلنسینگ می تواند به عنوان شغل دوم نیز انتخاب شود.

برخی از زمینه های فعالیت فریلنسینگ:

موسیقی، نویسندگی، ترجمه، چاپ، برنامه نویسی، عکاسی، طراحی سایت، طراحی گرافیک، مشاوره و …

قرارداد فریلنس نوعی قرارداد کارمزدی است که فرد متعهد به انجام کاری در ازای دستمزد مشخص در مدت زمان معلوم می شود.

فریلنسر چه کسی است؟

فریلنسر (freelancer) کسی است که برای خود و به صورت آزاد کار می کند. فریلنسر می تواند برای خود بدون اینکه به سازمان یا شرکتی وابسته باشد به صورت پروژه ای کار کند.

عملکرد فریلنسرها می تواند با هم متفاوت باشد از نحوه بستن قرارداد تا پرداخت دستمزد. بعضی از آن ها تمایل به امضاء قراداد دارند برخی دیگر کار خود را با یک موافقت نامه شفاهی شروع می کنند، بعضی ممکن است درخواست بیعانه کنند بعضی دستمزد روزانه را ترجیح می دهند ، یا حتی در پایان پروژه کل مبلغ را یکجا دریافت کنند.

تاریخچه پیدایش فریلنسر :

اولین بار در قرن هجدهم میلادی نوسینده رمان مشهور “ایوانهو” آقای “سر والتر اسکات” اصطلاح فریلنسر را بکار برد که این اصطلاح به سربازانی که در جنگ های قرون وسطی بصورت مزدور و بدون تعهد به اربابی خاص می جنگیدند اشاره داشت.

که بعدها به مرور زمان فریلنسر به اصطلاحی رایج تبدیل شد. امروزه به فردی اطلاق می شود که در ازای دستمزدی مشخص کاری را در زمان معلوم انجام می دهد.

مزایای فریلنسر:

انتخاب کارفرمای برتر و ساخت رابطه‎ای عالی و دوستانه با مجری پروژه(کارفرما) از مزایای ویژه این کار می باشد.

یک فریلنسر از تنوع کاری بیشتری نسبت به یک کارمند برخوردار است. آزادی عمل زیادی برای مدیریت زمان و انتخاب محل کار خود دارد . یک فریلنسر می تواند در خانه یا کتابخانه یا پارک و یا در هر مکان دلخواهی روی پروژه های خود کار کند.

فریلنسر با تجربه کارهای متفاوت می تواند شبکه گسترده ای از مشتریان را برای خود تشکیل دهد.اتخاب کار یک فریلنسر بر اساس مهارت و علاقه انجام می شود.

شما میتوانید با ثبت نام در کاریتو به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کنید .

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =