چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟

چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟

پیشنهاد پروژه عبارتی است که هدفی که فریلنسر در ذهن دارد را بیان می کند. این هدف عبارت است از متقاعد کردن کارفرما برای اینکه بداند فریلنسر فرد مناسبی برای انجام کار است. وقتی شما به عنوان یک فریلنسر برای یک پروژه پیشنهاد ارسال می کنید وارد یک فرآیند بسیار رقابتی می شوید و شما با سایر فریلنسرهایی که مهارت مشابهی دارند رقابت می کنید. اگر نتوانید نقاط قوت و تجربه خود را در پیشنهادی که ارسال می کنید بیان کنید یک فرصت عالی را از دست خواهید داد.

خوشبختانه نکات خارق العاده ای وجود دارد که با رعایت آنها می توانید طوری پیشنهاد دهید که پروژی بیشتری بگیرید. پس نکات زیر را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید می توانید پروژه بیشتری را بگیرید.

چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟ از کجا شروع کنم؟

شما به عنوان یک فریلنسر باید از نوشتن طرح پیشنهادی که با استعدادها، علایق و مهارت های شما که در یک پروژه بدانها نیاز شده است کارتان را شروع کنید. مرحله اول این است که پروژه را با دقت مطالعه کنید و مطمئن شوید که پروژه را کاملا درک کرده اید. اگر از الگوهای پیشنهادی استفاده می کنید حتما پیشنهاد خود را برای هر کار شخصی سازی کنید.

 

یک مقدمه قوی ایجاد کنید

دو خط اول پیشنهاد پروژه شما در واقع خطوط فروش شما هستند. هنگامی که کارفرما پیشنهاد شما را دریافت می کند، این خطوط هستند که باعث می شود کارفرما تصمیم بگیرد ادامه پیشنهاد شما را مطالعه کند و یا نه از آن عبور کند و پیشنهاد شما را رد و یا نادیده بگیرد. شما باید هر چه کارفرما بدان نیاز دارد را در خطوط اولیه بیان کنید. سعی نکنید پاسخ خود را در یک جمله بیان کنید.

نقاط قوت خود را متمایز کنید

متمایزترین نقطه قوت شما چیست؟ این نقطه قوت یا ویژگی بسته به پروژه ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر متقاضی شغل دانشگاهی هستید مدرک تحصیلی شما اولین چیزی است که شما را متمایز می کند. از طرف دیگر، اگر شغل نیاز به یک مجموعه مهارت خاص دارد روی تجربه خود تمرکز کنید. در موارد دیگر ممکن است کارفرما روی زمان حساس باشد و شما می توانید زمان نزدیک به زمان مورد نظر کارفرما را پیشنهاد دهید به شرطی که از عهده آن بربیایید. چه قابلیت های دیگری در این زمینه وجود دارد که شما را برای انجام کار متمایز می کند. در صورت امکان آنها را در یک بند توضیح دهید.

به سوالات کارفرما پاسخ دهید

در مرحله بعد، به هر سوالی که کارفرما از شما می پرسد پاسخ دهید. بعضی اوقات می توان به این سوالات در متن کلی پاسخ داد (حتی در بالای متن). دفعات بعدی فقط می توانید این پاسخ ها را در بند مختص به خود بنویسید.

زمان و هزینه را تخمین بزنید

بعد از اینکه توضیح دادید که چرا بهترین فرد برای تکمیل پروژه هستید، وقت آن رسیده است که زمان و هزینه را تخمین بزنید. در این مورد دقیق باشید و توضیح دهید چرا شما قادر به نقل قول خاصی نیستید. بیشتر کارفرمایات از پیشنهادهایی که زمان و هزینه بالایی داشته باشد استقبال نمی کنند.

رفتار مودبانه خود را فراموش نکنید

در نهایت حتی اگر در یک پروژه خاص انتخاب نشده اید از کارفرما بخاطر مطالعه پیشنهادتان تشکر کنید. کارفرما ممکن است برای پروژه های بعدی به همکاری با شما فکر کند.

نکاتی بیشتر در مورد نوشتن یک پیشنهاد موفق

 برای هر پروژه شما باید پیشنهادات منحصر به فرد را ارائه دهید. استفاده از الگو باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و از ویرایش اشتباهات جلوگیری می کند. صرف نظر از اینکه از الگو استفاده کرده اید یا از ابتدا پیشنهاد خود را نوشته اید، همیشه باید جملات را به صورت کامل بنویسید و از لحاظ نوشتاری و گرامری پیشنهاد خود را چک کنید چونکه برخی از اشتباهات باعث نادیده گرفتن شما برای انجام کار می شود. نمونه کارهایی که تاکنون انجام داده اید را به پروفایل خود ضمیمه کنید.

چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟

تفاوت پیشنهاد خوب و پیشنهاد بد

اجازه دهید با یک مثال مطالبی که در بالا بدانها اشاره داشتیم را بیان کنیم:

توضیح پروژه: من مجموعه ای اسلایدها و یادداشت های یک سخنرانی را برای شما ارسال خواهم کرد و شما باید آنها را خلاصه کنید.

در اینجا دو پیشنهاد برای این پروژه به صورت زیر ارسال شده است:

پیشنهاد ۱ – سلام محمد، من تمام سخرانی ها را خلاصه می کنم و نوشته های با کیفیتی را ارائه می دهم. من کارشناس تولید محتوا هستم و ۵ سال سابقه کاری دارم. من مطابق با دستورالعمل های شما کار با کیفیتی ارائه خواهم داد. لطفا پروژه خود را برای من ارسال کنید تا ما بتوانیم بیشتر بحث و بررسی کنیم. با تشکر

پیشنهاد ۲ – من خدمات خلاصه برداری و نکته برداری را ارائه می دهم و تجربه و مهارت های مرتبط را دارم. با انتخاب من شما تحت تاثیر کیفیت خدمات من قرار خواهید گرفت.  

به نظر شما کدام یک از پیشنهادات بالا مناسب تر است؟

پیشنهاد ۱ نشان می دهد که فریلنسر توضیحات پروژه را خوانده است و بیشتر مطلب در مورد پروژه است. این مهم است که نشان دهید توضیحات پروژه را خوانده اید. در این نوشته فریلنسر نشان می دهد که سخنرانی ها را یادداشت برداری می کند و تجربه کاری خود را بیان کرده است و مهم تر از همه کارفرما را مخاطب قرار داده است (نام کارفرما ممکن است همیشه در دسترس نباشد اما در صورت وجود از آن استفاده کنید.

پیشنهاد ۲ نشان می دهد که فریلنسر یک متن پیشنهاد یکسان را به صورت عمومی ارسال می کند و در واقع یک پیشنهاد یکسان برای همه پروژه ها کپی پیست و ارسال می شود و هیچ چیز خاصی در مورد پروژه بیان نشده است.

پس در یک پیشنهاد خوب باید در صورت امکان:

–  از نام کارفرما استفاده شود،

– توضیحات کل پروژه خوانده شود و بررسی کنید که شما چه کمکی می توانید به کارفرما بکنید.

– هر بار یک پیشنهاد جدید بنویسید.

– در مورد پروژه از کارفرما سوال بپرسید.

– پروژه های مشابهی که کار کرده اید را به کارفرما نشان دهید.

در یک پیشنهاد بد:

– از نام های رسمی مانند آقا یا خانم استفاده می شود.

– به جای پروژه اطلاعات زیادی در مورد فریلنسر وجود دارد.

– یک پیشنهاد یکسان برای همه پروژه ها کپی پیست می شود.

– عکس پروفایل وجود ندارد و یا از تصاویر کارتونی استفاده می شود.

– در مورد مهارت های بی ارتباط با پروژه صحبت شده است.

امیدواریم توانسته باشیم به سوال چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟ شما پاسخ داده باشیم. اگر نکات گفته شده در بالا را به خوبی رعایت کنید به طور قابل ملاحظه ای موفق به کسب پروژه ها می شوید و می توانید کسب درآمد کنید. بعد از اینکه این نکات را یاد گرفتید می توانید برای پروژه هایی که در سایت کاریتو وجود دارد و متناسب با مهارت شما می باشد پیشنهاد ارسال کنید.

چطور پیشنهاد بدهم که پروژه ی بیشتری بگیرم ؟

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵. میزان امتیاز

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =